Петро Мельник: Головне – не втратити динаміку розвитку в ситуації, що склалася


Інтерв’ю для порталу Profi Space media

Профайл

Дитяча професія мрії: мріяв бути лікарем, а саме – хірургом.

Актуальна посада: виконавчий директор агрохолдингу Agricom Group.

Освіта: вища економічна, юридична, ступінь МВА, стратегічний менеджмент.

Кар’єрний шлях: 2002-2005 рр. – фінансовий директор групи компаній «Вторма», концерн «Основа». 2005-2007 рр. – консалтингова компанія, директор школи бюджетування, керівник проектів. 2007-2008 рр. – генеральний директор Svan Group. 2008-2011 рр. – фінансовий директор, член правління «Украгазпроект», «ІВП «ВНІПІТРАНСГАЗ». 2011-2013 рр. – фінансовий директор «Дубномолоко» (ТМ «Комо»). З 2013 р. до сьогодні – виконавчий директор Agricom Group.

Досягнення: за 5 років компанія Agricom Group увійшла в ТОП-5 найінноваційніших компаній України у напрямку «агро», ТМ «Добродія» стала №1 з виробництва вівсяних пластівців. Побудовано завод – один із самих потужних та технологічних, сучасних заводів Європи. За підсумками 2020 р. – №1 за об’ємом експорту пластівців в Україні.

Три визначальних риси характеру: чесність, здатність приймати рішення, стресостійкість.


– Що у вашій професії подобається найбільше?

По-перше, дуже багато викликів, напрямків для удосконалення. Дуже подобається створювати, зрощувати, робити корисну справу. Є можливість постійно розвиватись.

– Які професійні та особисті риси допомагають бути успішним у вашій сфері?

Що стосується професійних якостей – однозначно знання фінансів, багаторічний досвід у сфері агробізнесу. Щодо особистісних рис – вважаю важливими комунікабельність, швидке сприйняття нових розробок, аналітичний склад розуму.

Петр Мельник

– Кого ви вважаєте професіоналами? Які риси визначають професіонала?

Професіонал – це людина, що знає усі тонкощі справи, якою вона займається, починаючи із початкового етапу та до самого фінішу він демонструє відмінні результати. При цьому, у нього має бути досвід проходження через кризу.

Що стосується рис, якими він має володіти, на мою думку – це адаптивність, розумний пошук нового, бажання творити, комунікабельність.

– Хто для вас гуру у сфері вашої діяльності, й загалом, та чи маєте Ви свого? Якими рисами/вчинками/досягненнями вони Вас надихають?

Особисто для мене гуру – це книги. У різних авторів вельми добре знаходити відповіді на, здавалось би, найскладніші запитання. Вважаю, що мій досвід, або ж досвід інших, являється саме тим гуру, який мене надихає та одночасно навчає.

– На що ви давно хотіли б наважитись, у професійній сфері, але ніяк не наважувались, зважаючи на певні обставини? Що стримує?

Можу із впевненістю сказати, що останні 2 роки нічого не стримує. Я активно втілюю свої їдеї. Єдиним стримуючим чинником являється час.

Головна мотивація для мене – моя сім’я, а далі можна багато називати. Але основними являються: колеги, партнери, люди, та бажання покращити своє благополуччя, радість від досягнення омріяного, покупці нашої продукції, промінчик сонця, який проглянув крізь занавіску.

Дуже часто стимулом для мотивації спрацьовує негативна ситуація – виникає бажання досягнути та покращити.

– Яку головну пораду ви дали б спеціалісту-початківцю, який бажає збудувати кар’єру у сфері вашої діяльності?

Для мене досвід являється основним джерелом навчання, тому головна порада – це обрати напрямок для розвитку, з великим бажання у ньому розвиватись та невідкладно почати навчатись, отримувати досвід. Друга порада – створити команду однодумців й працювати, постійно розвиваючись, не зупинятись на маленьких досягненнях.

– Чим являється для вас команда? Ви – командний гравець чи професіонал-самітник?

Для мене команда – це люди, що працюють на одну спільну справу, у ідеальному сценарії – завжди, у будь-який час, безвідмовно готові до вирішення задач, що виникають.

Що стосується того, чи командна я людина, чи професіонал-самітник, то, певно, десь у середині. Бувають ситуації, коли доводиться почувати себе та діяти як професіонал-одинак, а бувають – коли без команди не обійтись.

Петр Мельник

– Як мотивуєте персонал окрім фінансової складової?

Головна мотивація опирається на індивідуальну увагу. Намагаюсь розкрити потенціал людей, у яких вірю, по можливості бути ближче. Не забуваємо провести час разом, наприклад, влаштувати несподіваний пікнік.

– Як вирішуєте конфлікти у команді?

Якщо конфлікт не вирішився самостійно, або ж з допомогою інших членів команди, то через особисті розмови намагаюсь зрозуміти позицію кожного та змінити їх думки співвідносно з думками іншої людини. Адже не існує єдино правильної позиції. Переважно намагаюсь не змішувати емоції з бізнесом.

– Як ви все встигаєте? Який ваш «ключ» до керування своїм часом?

Звичайно, що я не встигаю з усім! Із плану, зазвичай, виконую 50-60%. Поступово ККД збільшується, прямопопорційно до кількості планів. Та головна ціль – не втратити динаміку, і при цьому не втратити зв’язок із життям, приділяти час сім’ї, близьким людям, спілкуванню з друзями, виділяти час на хобі.

– Чи вважаєте себе прикладом для наслідування?

У деякі моменти – так, наприклад, це про стресостійкість, або ж у випадку, коли треба знайти вихід із практично безнадійної ситуації. Та в цілому, маю багато недоліків, тому кращий приклад для наслідування – це робота над своїми недоліками, прагнення їх зменшити.

– Якби була можливість повернутись на 10/20 років назад, що б ви змінили у своєму професійному житті?

Швидше розійшовся би із людьми, що стримували мій розвиток та розвиток бізнесу.

– Які ваші актуальні цілі або ціль?

Головне – не втратити динаміку розвитку у ситуації, що склалася. Важливо продовжувати розвиватись, створювати щось нове, створювати робочі місця, при цьому – продовжувати працювати над особистим ростом.

Джерело: Profi Space media

Top