Мінімізація впливу на родючі шари ґрунту у підприємствах Agricom Group
Українська галузь АПК впевнено розвивається, що зумовлює використання технологічніших та новіших засобів виробництва. Сільгоспугіддя обробляються більш потужними тракторами, комбайнами та агрегатами – переміщення цієї техніки по полю призводить до ущільнення нижнього шару ґрунту, а обробіток з оберненням пласта (оранка), або дискування, до його розпушення і відповідно сприяє, як вітровій, так і ґрунтовій ерозії. Проблема є комплексною, оскільки інтенсифікація ведення сільськогосподарських процесів на полях має негативний вплив, як на родючість ґрунтів, так і на загальний стан екології. Шляхи вирішення вже знайдені, виходячи зі світового досвіду – це впровадження комплексів заходів із використанням технічних засобів, до яких відносяться різноманітні глибокорозпушувачі.
На підприємствах національної агропромислової групи Agricom Group реалізація таких додаткових заходів є обов’язковим і виконується за допомогою агрегатів Agrisem. Актуальність агрозаходів обумовлена і тим фактом, що компанія може планувати багаторічний обробіток сільгоспугідь, оскільки такі процедури є досить затратними, а позитивний ефект від них триває 3-5 років.
«Сутність же самого методу глибокого рихлення полягає у такому способі обробітку, що дозволяє в результаті розущільнити ґрунт та запобігти водній ерозії, а невід’ємною умовою є залишення часток стерні на полі щоб укріпити ґрунт та унеможливити його здування вітром.
Стосовно вибору тієї чи іншої марки глибокорозпушувача, для нас одним із головних критеріїв була енергоефективність агрегатів. Ми зупинились на двох моделях Combiplow Platinum та Cultiplow Platinum – що дозволяють зекономити до 30% пального у порівнянні з аналогам, представленими на ринку. Крім цього, слід зазначити і виключну універсальність техніки, що дає нам можливість використовувати її на угіддях різних кластерів. До преваг слід віднести і ефект «хвилі» (розпушування без розривів визнається агрономами по всьому світу), зміщену лапу (забезпечує рівномірний обробіток по всій ширині) і посилений пружинний захист (забезпечує підвищений кліренс при спрацьовуванні захисту). Технічні ж особливості також на високому рівні – робоча глибина 15-50 см, відстань між лапами – 75 см, стальна рама 200 на 200 мм», – розказав Директор Департаменту з виробництва та розвитку Тарас Корнієнко.
Системне використання глибокорозпушувачів позитивно впливає як на якість самого врожаю, так і на загальний та місцевий стан навколишнього середовища. Залишки мінеральних добрив не «змиваються» з полів та не потрапляють у розташовані поблизу водойми, підвищуючи у них рівень хімічних речовин. Залишаючись у родючому шарі, вони інтенсивніше живлять корені рослин, чим стимулюють їх до активного сходу. Отже, комплексна проблема ущільнення ґрунтів має таке ж універсальне вирішення – глибоке рихлення – має стати невід’ємною та загальновживаною технологією в українському сільському господарстві.