Петро Мельник – про вплив заборони українського імпорту с/г продукції до деяких країн ЄС на пересічного громадянина для “Радіо Болгарії”
Президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” та виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник – про вплив заборони українського імпорту с/г продукції до країн ЄС на пересічного європейського споживача та на українських аграріїв – для “Радіо Болгарії”.
Заборона на імпорт певної сільськогосподарської продукції з України є економічно невиправданим заходом, за який платитимуть звичайні люди в Європейському Союзі, особливо люди в Болгарії та інших чотирьох країнах, які його ввели. Про це в інтерв’ю “Радіо Болгарії” заявив Петро Мельник. Компроміс, досягнутий минулої п’ятниці з Єврокомісією, “краще, ніж нічого”, вважає він.
Україна є однією з країн з найкращим аграрним сектором. Відсоток поганого зерна надзвичайно малий і такі випадки є і в Євросоюзі. Немає так, що наша продукція спочатку погана чи не відповідає європейському ринку. Це однозначно пропаганда.
Що буде тепер, якщо заборона залишиться? Я думаю, що ціни будуть рости. Підприємствам, які використовують нашу продукцію, доведеться купувати її дорожче. Це точно вплине на інфляцію в Європейському Союзі, і хто заплатить остаточну ціну? Споживачі будуть платити більше за ці нерозумні рішення. Я навіть не торкаюся тут моральної сторони справи. Ми воюємо – росіяни, наші вороги, спостерігають за тим, що відбувається, і вводять в дію свою пропаганду. З економічної точки зору це погане рішення – через нього люди в Євросоюзі будуть платити більше, але переважно люди в Болгарії, Польщі, Угорщині та Словаччині».
Я знаю, що наш уряд і наші відповідальні люди роблять все можливе, щоб пояснити, чому це суперечить європейському праву блокувати одну країну за рахунок інших. І, як я вже сказав, це економічно невиправдане рішення. Для українських фермерів нинішній компроміс – це краще ніж нічого. Але при цьому ми не будемо сіяти, ми не будемо імпортувати продукти з Європи. До війни ми були дуже добре пов’язані з польським та європейським ринками. Зараз ці зв’язки розриваються. Я не буду конкурувати ні з німцем, ні з поляком. Продам на внутрішньому ринку, знайду ринки в Азії, в Африці.
Зерновий коридор через Чорне море вигідний не лише Україні. Якщо його перервати, вплив на продовольчу безпеку буде глобальним. Ціни знову будуть непередбачуваними. Українське сільськогосподарське виробництво вже значно впало порівняно з дворічною давниною. Наші прогнози щодо цього року становить 50-60 мільйонів тонн, якщо дозволять погодні умови. У нас будуть проблеми, навіть якщо коридор не буде перерваний. Якщо він перерветься, сільське господарство просто зупиниться.
Джерело: “Радіо Болгарії”